Kdy se projeví nevolnost v těhotenství?

Kdy se projeví nevolnost v těhotenství? lis, 7 2023

Představení tématu těhotenské nevolnosti

Na světě neexistuje asi větší vzrušení, než když se dozvíte, že očekáváte přírůstek do rodiny. Světlo světa spatří nový život, který jste s láskou stvořili. Ale těhotenství přináší s sebou i jisté nepříjemnosti, které mohou novou radost někdy trochu poznamenat. Hlavní mezi nimi je nevolnost, která se objevuje obvykle krátce po začátku těhotenství. Moje manželka, Jitka, tohle všechno prošla, takže mám o čem vyprávět.

Vysvětlení, kdy se nevolnost v těhotenství obvykle objevuje

Mnoho žen začne typicky pociťovat nevolnost v těhotenství někdy mezi čtvrtým a šestým týdnem. Ale každý organismus je jiný a tak i projevy a velikost nepohodlí se mohou lišit. Jitku se třeba začaly projevovat první náznaky nevolnosti právě v tomto období. Zapamatujte si, že toto období je zhruba mezi 14 - 42 dny po oplodnění. Naše miláčka, Bruník, byl v té době dost zmatený z Jitkiny nechuti k jídlu a vůbec ze změny jejího chování. Pohled našeho psa, jak nechápavě sledoval Jitku, když odmítla svou oblíbenou večeři, byl poměrně k popukání.

Jak se nevolnost v těhotenství projevuje

Těhotenská nevolnost se může projevovat různými způsoby. Nejčastějším příznakem je nechuť k jídlu a přecitlivělost na zápachy. Některé ženy mohou pociťovat i zvracení. Poslouchejte své tělo a naučte se rozpoznávat, co vašemu tělu vyhovuje a co naopak může vyvolat nevolnost. Jitku třeba náhle začaly obtěžovat některé zápachy, které předtím milovala. Kdybych měl za každé, kdy odmítla vejce na snídani, korunu, byl bych nyní milionář - no jen trochu přeháním.

Tipy a rady, jak se vypořádat s těhotenskou nevolností

Vypořádat se s těhotenskou nevolností někdy může být najížďka, ale nebojte, poradíme si s tím. Jitka měla štěstí, že její nevolnost byla jen mírná, ale i tak bylo potřeba najít způsoby, jak jí zmírnit. Někdy mohou pomoci drobné změny stravy, například zvýšení příjmu proteinů. Také si můžete všimnout, že vaše tělo reaguje na určité potraviny lépe než na jiné. Toto je tentokrát ale na vás, protože každé tělo je jiné a reaguje odlišně. Jitka se například cítila lépe po jídle ovoce a studených nápojů. Snažte se relaxovat a nepodléhat stresu. To může také pomoci zmírnit příznaky nevolnosti.

Možnosti léčby těhotenské nevolnosti

Pokud jde o léčbu těhotenské nevolnosti, existují různé možnosti - od domácích opravných prostředků až po léky. Vždy je důležité konzultovat jakoukoli metodu léčby se zdravotnickým odborníkem. Jitka měla opět štěstí, že její těhotenskou nevolnost se podařilo úspěšně zvládnout pomocí domácích opravných prostředků a změnou stravy. Ale pamatujte - každý případ je jiný a to, co funguje pro jednu ženu, nemusí nutně fungovat pro druhou.

Těhotenská nevolnost je často jedním z prvních signálů, že se v rodině chystá přírůstek. Je důležité si uvědomit, že i když to může být nepříjemná zkušenost, je to zřídka něco vážného a obvykle se zlepší do druhého trimestru. Takže pokud jste v prvních týdnech těhotenství a cítíte se trochu nevolně, nebuďte příliš znepokojení. Je to normální a je to část dobrodružství, které je těhotenství.