Proč se sprchovat po sexu?

Proč se sprchovat po sexu? říj, 21 2023

Higiena a sex: Začneme basics

Jsme tu s tématem, o kterém se mluví téměř pokaždé, když přijde řeč na sex: Proč je důležité se sprchovat po sexu? Většina z nás to ví, ale nemáme ponětí, proč je to tak, a proč je to tak důležité. Takže, tady to máme. Vy byste si mohli myslet, že po sexu je sprcha jen způsob, jak se zbavit těch 'nečistých' pocitů, ale ve skutečnosti je to o mnoho více. Sex je krásná věc, ale je také způsob, jak do našich těl vstupují různé bakterie a viry. A tak, i když sex je v pohodě, bakterie a viry v našem těle nejsou.

Ještě než pokračujeme, chtěl bych vás informovat, že tento článek není určen k tomu, aby vás odstrašil od sexu. Naopak, je to způsob, jak vás informovat a ukázat vám, jak se o sebe postarat po intimních chvílích s vámi bližním. Není důležité, jestli jste heterosexuální, homosexuální, bisexuální, či jinak orientovaný - pokud máte sex, tento článek je pro vás.

Krutá realita: Bakterie jsou všude

Jestli jste kdy slyšeli vtip o tom, že sex je špinavý, pak to není úplně vedle. Sex je místo, kde se setkávají tělesné tekutiny, a to je prostě skvělý prostor pro bakterie. Je tu mnoho bakterií, které se přirozeně vyskytují ve vašem těle, ale také je tu mnoho bakterií, které se vyskytují v těle vašeho partnera.

Takže když máte sex, tyto bakterie se mísí dohromady a můžou vytvářet nějaké docela nepříjemné situace. To je důvod, proč se cítíte tak ulevující, když jste měli sex a pak jste šli do sprchy. Jste nejen čisti, ale také jste právě udělali něco, aby se zastavili možné šíření těchto bakterií.

Nejlepší způsob, jak se postarat o svoje zdraví po sexu

Jedním z nejlepších způsobů, jak se o sebe postarat po sexu, je jít do sprchy. Nejen, že se zbavíte všech těch bakterií, ale také se to cítí skvěle. Jistě, sex je něco, co by mělo být příjemné, ale je také něco, co může být docela náročné na vaše tělo. A tak, když jdete do sprchy, nejen, že se cítíte svěže a čistě, ale také se cítíte obnoveni.

Navíc, sprcha po sexu je také skvělý způsob, jak se starat o své genitálie. Vaše genitálie jsou oblast, která může být velmi citlivá na bakterie a viry, takže je důležité, aby byly čisté. A to je to, co dělá sprchu tak skvělého - umožňuje vám to dosáhnout míst, kam byste normálně nedošli.

Osvěžení na mysli: Dopřejte si relaxační sprchu

A konečně, sprcha po sexu je skvělá pro vaši mysl. Když jste po sexu ve sprše, máte čas uvolnit se a zrelaxovat. A to je důležité. Sex může být někdy docela intenzivní a stresující, zvlášť pokud to bylo něco, na co jste se těšili. V tom případě, když jdete do sprchy, je to způsob, jak se dostat zpět do reality a zklidnit svoji mysl. A kdo ví, možná příště uvidíte sprchu jako součást svého milostného rituálu.

Na závěr mi dovolte přidat jednu malou historku ze svého života. Jednoho dne jsem byl s přítelkyní a měli jsme sex. Po sexu jsem cítil potřebu jít do sprchy, ale nechtěl jsem ji nechat samotnou. Takže jsme se rozhodli jít do sprchy spolu. A víte co? Byl to jeden z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělal. Byla to příležitost k další intimnosti a sdílení, a to je něco, co si opravdu cením.+