Kdy se objeví první příznaky těhotenství?

Kdy se objeví první příznaky těhotenství? lis, 7 2023

Mimochodem, dá se to vědět ještě před testem?

Pamatujte, že každá žena je jedinečná a že její tělo může reagovat na těhotenství jinak. Takže ano, je možné, že můžete mít první příznaky těhotenství ještě předtím, než si uděláte test. Ale nezmatte se, všechno je to v pořádku a je to normální. Narážím třeba na ranní nevolnost. Některé ženy tuto nevolnost zažívají hned od počátku, jiné až později. A není to jen o ranní nevolnosti, protože tato nepříjemná návštěvnice může přijít kdykoli během dne.

Ahoj, prsa. Co se to s tebou děje?

A co teprve prsa, vážení! Pravděpodobně si všimnete změn v citlivosti nebo vzhledu vašich prsou. Mnohé ženy hlásí zvýšenou citlivost, která může být považována za mírně nepříjemnou. U některých žen se mohou prsa zvětšit a stát se těžšími. Tyto změny jsou znamením toho, že tělo se připravuje na krmení nového života.

Doktore, proč mi pořád chybí kus kalendáře?

Možná jste zaznamenali změny v menstruačním cyklu. Většina žen si všimne, že jejich menstruace přestala, což je častým prvním znakem těhotenství. Ale nevěřte slepě jenom tomu, že vám menstruace vynechala. Někdy se může stát, že žena může mít slabou krvácení nebo spotting, což je lehké krvácení, které může být zaměněno za menstruaci.

Šťavel, okurka a zmrzlina - víc toho nechci!

Změna chutí a přání může být také jedním z prvních příznaků těhotenství. Náhle touha po jídle, které jste normálně nenáviděli, nebo naopak odpor vůči jídlu, které jste obvykle milovali, by mohla být jedním z prvních příznaků, že byste mohli být těhotní. Těhotenské touhy jsou věcí legend a někdy nejsou tak směšné, jak se zdají. Možná si vzpomenete, když jsem zmiňoval vlastní zkušenost, kdy moje manželka měla v noci neodolatelnou chuť na okurky a čokoládovou zmrzlinu!

Není pohoda - mám návalu!

Jejda, závratě a únava mohou být také příznaky těhotenství. Možná se budete cítit neustále unavení a celkově vyčerpaní - to vše je přirozeným důsledkem zvýšené hladiny progesteronu ve vašem těle a také tím, že musíte pracovat mnohem více pro dva. Závratě mohou nastat kvůli nižšímu krevnímu tlaku, který je také přirozenou součástí těhotenství.

Na závěr: Ta záchodová paní mě už zná jménem

Časté močení je často jedním z prvních příznaků, kdy si žena uvědomí, že je těhotná. Takže když zjistíte, že chodíte na toaletu mnohem častěji, než je obvyklé, nemusí to nutně znamenat, že máte problém s močovým měchýřem. Může to být další příznak toho, že jste těhotná. Ale nezapomeňte, že byste měli také pít dostatek tekutin, abyste zůstali v kondici přes všechny ty návštěvy toalety.