Jak si přirozeně vyvolat porod?

Jak si přirozeně vyvolat porod? srp, 23 2023

Zahájení procesu porodu pomocí přírodních metod

Na ideální světě, naším tělem by řídil jak a kdy začít porod. Ale jak všichni víme, věci se ne vždy pohybují podle našeho plánu. V některých případech může být nutné trochu nasadit plyn. A tak se mým dnešním tématem stane téma, které mnohé budoucí maminky velmi zajímá - jak si přirozeně vyvolat porod. Jak se mi to podařilo jednou, to vám ještě prozradím, ale nejdříve se zaměřme na některé metody, které by vám mohly pomoci.

Pohyb a cvičení, kteří jsou našimi přáteli

Jedním z nejznámějších a nejběžnějších způsobů, jak podpořit zahájení porodu, je pohyb a cvičení. Ať už to je chůze, lehké běhání nebo cvičení na fitballu, pohyb může pomoci dolů posunout dítě do polohy připravené k porodu. A teď si možná říkáte: "Lukáši, co ty víš o porodu?" Nu co, mám tři děti, ale u jedné z nich bylo potřeba trochu to tělo nastartovat. Ano, stalo se to během procházky. A to jsem se vůbec nesnažil běhat! Čistě jen pomalá, klidná procházka městem a najednou bum! Zkuste to, kdo ví, na co vše je dobrý pohyb.

Strava jako klíčový faktor v průběhu těhotenství

Co jíme, má naše tělo obrovský dopad. A tímto tvrzením nemyslím jen nás, muže, ale i nastávající maminky. Existují určité potraviny, které mohou stimulovat svaly dělohy a podpořit tak zahájení porodu. Jeden z nich je ananas. Obsahuje bromelain, enzym, který může mít stimulační účinek na dělohu. Ale pozor, musíte sníst opravdu hodně ananasu, aby tato metoda fungovala. A pak tu máme rajčata a papriky. Ty obsahují kapsaicin, látku, která může rovněž stimulovat kontrakce. Ale opět - musíte sníst hodně těchto potravin, aby byl účinek patrný. A řeknu vám, že rajčatová dieta není nejlepší zážitek. Já to zkoušel kvůli jiným důvodům a nebylo to nic příjemného, ale to už je jiný příběh.

Dýchání a relaxační techniky

Druhým způsobem, jak podpořit zahájení porodu, je použití určitých dýchacích a relaxačních technik. Toto je metoda, kterou jsem nikdy osobně nezkoušel, ale slyšel jsem, že u některých žen funguje skvěle. Dýchání do břicha a hluboké relaxační meditace mohou pomoci tělu uvolnit se a připravit se na porod. A pokud to nepomůže k zahájení porodu, aspoň se budete cítit odpočinutě a relaxovaně, což je také důležité, pokud jste blízko termínu porodu.

Akupunktura a reflexologie

Věděli jste, že akupunktura a reflexologie mohou také pomoci vyvolat porod? Ano, je to tak. Tyto tradiční čínské léčebné metody se stále častěji používají k podpoře zahájení porodu. Akupunktura stimuluje určité body na těle a může tak pomoci vyvolat kontrakce, zatímco reflexologie se zaměřuje na specifické body na nohou a rukou, které mohou ovlivnit práci dělohy. Ačkoli tyto metody nejsou stoprocentně účinné, mohou pomoci uvolnit tělo a podpořit zahájení porodu, pokud je tělo již připraveno.

Sex: zábavný a přirozený způsob, jak vyvolat porod

Ne, nežertuji. Sex je skutečně jedním z nejúčinnějších přirozených způsobů, jak vyvolat porod. Při sexuálním styku se uvolňují hormony oxytocin a prostaglandiny, které mohou stimulovat kontrakce dělohy. Kromě toho může samotný pohyb při sexu pomoci dítěti posunout se dolů do správné polohy. Ale pokud jste blízko termínu porodu, je důležité se s lékařem poradit ohledně bezpečnosti sexu.

Bylinkové čaje a oleje

Síla přírody je něco, co by nikdo neměl podceňovat. Existují určité bylinky a esenciální oleje, které mohou podporovat zahájení porodu. Například čaj z malinových listů je známý svými schopnostmi podpořit zahájení porodu, protože může stimulovat kontrakce dělohy. Olej z levandule nebo jasmínu může mít rovněž podobný účinek. Ale jako u všech metod, je důležité se dítěte ptát, zda je to bezpečné pro vás a vaše dítě.

Na závěr mi dovolte upozornit, že všechny tyto metody jsou přirozené způsoby, jak vyvolat porod a ne všechny mohou fungovat pro každou ženu. Je důležité pamatovat na to, že bez ohledu na to, jak moc se chcete porodu dočkat, je nejdůležitější vaše bezpečnost a bezpečnost vašeho dítěte. Vždy se proto poraďte se svým lékařem nebo porodní asistentkou, než vyzkoušíte některou z těchto metod.