Jak poznat Kdy jet do porodnice?

Jak poznat Kdy jet do porodnice? srp, 23 2023

Jak poznat správné znamení

S vědomím, že budu kojit druhý život uvnitř mě, jsem se vždy snažila být co nejvíce připravená, abych věděla, jak reagovat, když příde na řadu práce. Nejvíce stresu mi způsobovala otázka, jak budu vědět, kdy je čas jet do porodnice? Tak jsem se rozhodla dělit o své poznatky a zkušenosti s ostatními čtenáři, kteří se možná potýkají s totožnými otázkami. Tento článek je určený k poskytnutí uceleného pohledu na znamení, která vás mohou upozornit, že byste měli začít sbalit tašku a jet na cestu.

Pravidelné kontrakce

Mějte na paměti, že ne všechny contractions znamenají, že je čas jít do porodnice. Fázové kontrakce, známé také jako Braxton-Hicksovy kontrakce, jsou obecně neregulérní a nezvyšují se v intenzitě. Jsou spíše jako "zkouška" pro skutečnou věc. Ale když kontrakce začnou přicházet pravidelně, stávají se silnějšími a častějšími, může to být signalizace, že se porod blíží. Matěj a já jsme začali stopovat tyto kontrakce a když jsme se dostali na bod, kdy si nemohu ani uvařit kávu bez přerušení, věděli jsme, že je čas se sbalit.

Puknutí plodových obalů

Takzvaná ruptura membrán je jasným indikátorem, že je čas navštívit porodnici. Ačkoli se to nemusí stát každé těhotné ženě, je to něco, co byste měli mít na paměti. Když mi "praskl pytel", byla jsem trochu zmatená, protože jsem čekala na vodní “vlnu”, ale místo toho to bylo více jako slabý průtok. To je jednoduše proto, že televize a filmy nás naučily očekávat dražší podívanou.

Změny v tělesné hmotnosti

Někteří lékaři věří, že náhlá ztráta hmotnosti může být předzvěstí nadcházejícího porodu. Toto ještě není vědecky prokázáno, ale ze své vlastní zkušenosti můžu říct, že před dnem D jsem zaznamenala mírný pokles hmotnosti. V žádném případě to ale nepovažuji za konečné znamení, spíše za další faktor, který se připojí k celému obrázku.

Instinkt je někdy král

Věřím na přirozené pocity a intuice, když jde o porod. Můj instinkt mě nikdy nenechá na holičkách. Matěj byl trochu skeptický, když jsem mu řekla, že "cítím", že je to blízko. Jednou časně ráno, týden před termínem, jsem se probudila s pocitem, že musíme jít. A měla jsem pravdu!

Změny v pohybu plodu

Můj lékař mě informoval, že když se blíží porod, pohyb dítěte se může změnit. Dítě se může začít "prosadit" nebo se stěhovat dolů v těle, což může vyvolat bolest podobnou bolesti při menstruaci nebo tlaku v tříslech. To pro mě byl další klíčový indikátor, že nadešel čas.

Krvavý propustek

Tento je trochu zvláštní, ale je velmi důležitý! Poté, co zažijete něco, co vypadá jako krvavá šmouha nebo sliz v kalhotkách, který se někdy nazývá "propustek", může to znamenat, že porod je velmi blízký. Během mého druhého těhotenství, když jsem zažila tento příznak, jsem byla 100% připravena na cestu.

Posvátný nespavost

Hlavně pro maminky jako jsem já, kteří již mají děti, nespavost může být příznakem blížícího se porodu. I když může být těžké odlišit těhotenskou nespavost od jiných typů nespavosti, typický je pocit "bzučení" nebo "nepokoje", který nemůže být ztišen. V mém případě jsem byla tři dny nervózně bdělá předtím, než jsem začala rodit.

Uvědomte si prosím, že tento seznam není vyčerpávající a každý porod je jedinečný. Jsou to ale znamení, na která byste měli být upozorněni. Porod je vzrušující a krásná zkušenost a doufám, že tato rada vám pomůže lépe porozumět jeho jedinečným výzevám.