Co způsobuje neplodnost u mužů?

Co způsobuje neplodnost u mužů? srp, 26 2023

Vodítko do světa neplodnosti u mužů

Představte si, že jste běžec čelící více než maratonu. Hodiny tikají. Srdce bije jako divoké. A co je horší, nevíte, jak dlouho tuto zátěž nesete. To je podobné tomu, jak nás může bít neplodnost. Jako muž se můžete často cítit bezmocně, když se setkáte s něčím takovým. Nikdo z nás si nepřeje, aby se dostal na cestu, kde musí čelit neplodnosti. Ale je důležité vědět, že s tímto problémem nejste sami. Zvláště když cítíme, že jsme v kapse neplodnosti uvíznutí, je důležité být informovaný a připravený na to, co přichází.

Rozstřelovaný problém - Co je neplodnost?

Neplodnost může být jednoduše definována jako neschopnost otěhotnět partnera po roce nechráněného sexu. V médiích a ve společnosti to často vidíme jako problém žen - ale to je mýtus. Fakt je takový, že neplodnost ovlivňuje muže a ženy zhruba stejně. Došlo k logickému nárůstu výzkumu v této oblasti a my teď víme, že neplodnost u mužů je skutečný problém, který si zaslouží naši pozornost. Ano, muži také mohou být neplodní a někdy to může být mnohem více devastující, pokud to nechápete.

Nehrozme si své šance - hlavní příčiny neplodnosti u mužů

Čísla mohou být děsivá. Zjistil jsem, že podle amerického centra pro kontrolu nemocí a prevenci asi jeden z pěti neplodných párů čelí mužské neplodnosti. Mužská neplodnost je často způsobena problémy s výrobou spermií nebo dopravou spermií. Tyto problémy mohou zahrnovat poruchy varlat, strukturální abnormality v pohlavních cestách, genetické poruchy, hormonální poruchy nebo řada dalších faktorů. Ale nezoufejte! Existují způsoby, jak se s tímto problémem konstruktivně vyrovnat.

Rutinně potlačené - Jak se neplodnost diagnostikuje?

Na tuto část se těším. Proč? Protože to je, kde se naučíme, jak rozpoznat problém a co s ním dělat. Diagnóza mužské neplodnosti se obvykle začíná anamnézou a fyzickým vyšetřením, které zahrnuje hodnocení genitálií a celkového zdraví. Kromě toho dojde také na analýzu ejakulátu, hormonální vyšetření, genetické testy a někdy i výzkum močových cest.

Bojujeme s neviditelným nepřítelem - Jak se léčí neplodnost u mužů?

Bojujeme s neviditelným nepřítelem, ale pokud máme správné zbraně, můžeme do tohoto boje vstoupit plni naděje. Léčba neplodnosti u mužů se může lišit v závislosti na konkrétním problému. Některé možné léčby zahrnují změny životního stylu, léky, chirurgii nebo i asistovanou reprodukci. Nikdy nezapomeňte, že poradit se s odborníkem je nejlepší první krok.

Bojový výkřik - Jak zlepšit fertilitu?

Jakmýkoliv bojový výkřik této situace by mohl znít: "Nezůstávej na místě, udělej něco pro svou fertilitu!". Kasám se, že jsme zjistili mnoho konkrétních kroků, které muži mohou podniknout k podpoře své plodnosti. Tyto kroky zahrnují vyhýbání se životním stylům, které by mohly poškodit kvalitu spermií, jako je kouření, nadměrné pití alkoholu nebo užívání drog. Kromě toho je také důležité udržovat zdravou hmotnost, stravování, dostatečně spát a cvičit pravidelně.

Nepřestávejte doufat - Co dál?

Vždy bude cesta k překonání neplodnosti plná výzev a někdy se budete cítit naprosto vyčerpáni. Ale na konci toho všeho je důležité vědět, že nejste sami. A pokud začnete ztrácet naději, vždy je tady pes Matty, který vás může rozveselit svým roztomilým výrazem a spokojeným ocasem (á, máte rádi psy?). Ale vážně, hovořte o svých obavách a pocitech s lidmi, kteří vás milují a podporují. A nikdy se nebojte hledat odbornou pomoc. Ať už jste na jakémkoliv stupni cesty, vězte, že máte sílu a odvahu čelit neplodnosti a že vaše cesta je jedinečná tak jako vy.