Co je dobré jíst na plodnost?

Co je dobré jíst na plodnost? lis, 7 2023

Neodolatelné ranní tajemství: snídaně pro zvýšení plodnosti

No a tak... ani nevíte, jak těžké bylo se zbavit mých dvou zvědavých společníků, Karla a Boba, abych mohl zde sedět bez rozptýlení a sepsat tento úvod. Právě teď se moji malí hrdinové vrhli na zdravý oběd, zatímco já se pokusím představit vám nejlepší snídaně pro zvýšení plodnosti. Myslím si, že je běžné nesledovat, co jíme u prvního jídla dne. Ale pokud máte cíl zvýšit plodnost, je na čase tento návyk změnit. Důležitá je rovnováha živin - proteiny, tuky a sacharidy. To vše, pokud je konzumováno v správném množství, může přispět ke zlepšení plodnosti. Hodně lidí mi říká: "Lukáši, já nejsem ranní ptáče, jak mám jíst všechny ty věci hned po ránu?" No, ano, samozřejmě, že je to obtížné. Ale klíč k úspěchu je v tom, dělat to postupně. Začněte třeba s ořechy a semínky - slunečnicovými, dýňovými, lněnými, chia... postupně přidejte ovoce, zeleninu a bílkoviny. A pamatujte na to, že chleba a máslo se můžete vzdát! Doporučuji celozrnný chléb s avokádovou nátěrkou nebo oříškovým máslem.

Ryby a mořské plody: Ano, prosím!

Naše druhá zastávka na cestě za zvýšenou plodností je pod hladinou oceánu. Ryby a mořské plody obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro správnou funkci těla, včetně plodnosti. Ale hej, nemusíte jíst tuny ryb na každém jídle. Stačí jen zajít na trh a koupit si několik kousků tučných ryb, jakými jsou losos, makrela nebo sardinky. Dodržování stravy bohaté na ryby se také doporučuje mužům, neboť kuřecí prsa prostě nestačí, když jde o mužskou plodnost. Já sám nejsem velkým fanouškem raw fish sushi, ale moje partnerka si je zamilovala. Ale pozor, příliš mnoho těchto věcí může být špatné, neboť některé ryby mohou obsahovat značné množství těžkých kovů, a tím ovlivnit plodnost negativně.

Povedené potraviny: Co můžete jíst k obědu a večeři

Ó, jak miluji tu chvíli, kdy začnu mluvit o obědech a večeřích. Ne, nemluvím o pizzách a hamburgerech, ale o potravinách, které podporují plodnost. Tady je můj seznam: vajíčka, hovězí maso, celozrnné produkty, čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny... Ano, to vše může zlepšit váš život a zvýšit plodnost. Je skvělé vědět, že to může zlepšit kvalitu spermií u mužů a regulovat hormonální cyklus u žen. Toto je správný čas pro změnu stravy. Zkuste, co doporučuji, a uvidíte, že se budete cítit lépe. A teď něco málo ze svého života: chutný a výživný guláš z cizrny se zeleninou je můj oblíbený oběd. Vytváří komplexní, ale zdravou a lahodnou chuť, kterou uvítá každý.

Magická síla semen: To nejlepší na konec

Zdá se to možná divné, ale zejména muži by měli věnovat pozornost semenům. Podle mnoha studií, muži, kteří konzumují dostatek ořechů, jako jsou vlašské ořechy, mandle nebo brazilské ořechy, mají lepší kvalitu spermií. No, to je přece dobře vědět, že? Já sám jsem zkusil tento trik a výsledky byly úchvatné. Teď je na vás, abyste zkusili tento magický trik a užili si chutný let na cestě k ještě zdravějšímu tělu.

Šťavnaté závěry: Jak se stravování ovlivňuje vaši plodnost

A konečně jsme došli k našemu poslednímu bodu: jak se stravování ovlivňuje vaši plodnost. Jde o jednoduchý princip: Kvalitnější dieta vede ke zdravějšímu tělu a tedy i k vyšší plodnosti. Pokud jste tedy v době, kdy se snažíte o potomka, bylo by rozumné začít se zaměřovat na to, co jíte. Zkuste jen některé z těchto tipů, a já jsem si jistý, že budete překvapeni výsledky. A pamatujte, vy jste to, co jíte. Až se tedy budete příště rozhodovat, co si dáte k jídlu, vzpomeňte si na to, co jsem vám řekl. A teď, pokud mě omluvíte, musím jít krmit Karel a Boba. Není to snadná práce, ale je to stojí za to!